Izv.prof.dr.sc. Anita Ptiček Siročić
- Ispitivanje svojstava fotokatalitičkih filmova.
- Karakterizacija filamenata i smola za 3D tisak.
CURRICULUM VITAE
Opis znanstvene i stručne djelatnosti
Izv.prof. Anita Ptiček Siročić rođena je 29. listopada 1976. u Varaždinu. Diplomirala je na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu 20. lipnja 2001. pod mentorstvom prof. dr. sc. Jasenke Jelenčić i doktorirala na istom fakultetu 20. prosinca 2006. pod mentorstvom prof. dr. sc. Zlate Hrnjak Murgić.
Godine 2002. zapošljava se kao znanstveni novak na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu na Zavodu za polimerno inženjerstvo i organsku kemijsku tehnologiju. Od 1. listopada 2013. godine radi kao docentica na Zavodu hidrotehniku na Geotehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.
U znanstveno zvanje znanstvene suradnice, u području tehničkih znanosti, polje kemijsko inženjerstvo izabrana je 14. studenog 2008., u znanstveno zvanje više znanstvene suradnice 9. listopada 2012, a u znanstveno zvanje znanstvene savjetnice 6. veljače 2018.
U znanstveno-nastavno zvanje docentice izabrana je 8. srpnja 2013., a u znanstveno-nastavno zvanje izvanredne profesorice 01. listopada 2018. na Geotehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Izv.prof. Anita Ptiček Siročić s nastavnom aktivnošću započela je akademske godine 2002./2003. kao znanstvena novakinja na Zavodu za polimerno inženjerstvo i organsku kemijsku tehnologiju Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu.
Nositeljica je kolegija Kemijski praktikum i Analitička kemija okoliša na preddiplomskom studiju, su-nositeljica kolegija Metode analize polimera u industriji i okolišu i Osnove organske i anorganske tehnologije, Upravljanje kakvoćom voda na diplomskom studiju te na doktorskom studiju Recikliranje i zbrinjavanje polimera.
Izv.prof. Anita Ptiček Siročić bila je mentorica 20 završnih radova i 14 diplomskih radova. Aktivno je sudjelovala kao suradnica u 1 međunarodnom projektu, 8 domaćih znanstvenih projekata financiranih od strane MZOS-a, 5 domaćih znanstvenih projekata (kratkotrajna financijska potpora istraživanju Sveučilišta u Zagrebu) i 2 tehnologijska projekta. Izv.prof. Anita Ptiček Siročić koautorica je znanstvene knjige “Nanoparticles in Active Polymer Food Packaging”.
Objavila je 21 znanstveni rad u časopisima koji su referirani u svjetskim bazama CC, SCI i SCI-Expanded te 9 radova u časopisima citiranim u sekundarnim publikacijama. Objavila je 10 recenziranih radova u zbornicima međunarodnih skupova i 5 radova u zbornicima domaćih znanstvenih skupova.
Sudjelovala je s 36 priopćenja na međunarodnim znanstvenim skupovima i s 19 priopćenja na domaćim znanstvenim skupovima. Sudjelovala je u radu 3 znanstvenih i programskih odbora znanstvenih skupova te sudjeluje u uređivačkom odboru 4 međunarodnih znanstvenih časopisa i 1 domaćeg znanstvenog časopisa. Recenzentica je za 13 međunarodnih znanstvenih časopisa te 2 domaća časopisa.
Dobitnica je 4 priznanja Geotehničkog fakulteta za znanstvena postignuća i uključivanje studenata u znanstveni rad te dobitnica brončane medalje za inovaciju na 15. međunarodnoj izložbi inovacija ARCA 2017, listopad 2017. Izv. prof. Anita Ptiček Siročić sudjelovala je na 9 međunarodnih i 2 domaća stručna skupa te je objavila 5 stručna rada u domaćim časopisima i 4 stručna rada u zbornicima međunarodnih stručnih skupova.
Sudjelovala je u izradi brojnih ekspertiza, analiza i elaborata za potrebe industrije i poduzetništva, u radu stručne skupine Državnog zavoda za normizaciju i mjeriteljstvo DZNM/TO 531: Plastika i guma (do svibnja 2010.). Sudjelovala je u pripremi dokumentacije za akreditaciju Laboratorija za geokemiju okoliša Geotehničkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
Od 2013. obavlja funkciju zamjenice voditeljice Laboratorija za geokemiju okoliša, a od 2016. godine preuzima voditeljstvo laboratorija. Bila je članica projektnog tima za izradu kurikuluma fakultativne nastave za matematiku i prirodoslovlje (predmet “Farmacija i botanika”) Projekta Europske unije “Ulaganje u budućnost”, Projekt “ČISTA PETICA”, financiranog od strane Europske unije iz Europskog socijalnog fonda, 2016. Članica je Hrvatskog društva kemijskih inženjera i tehnologa (HDKI), Društva prijatelja kemijsko tehnološkog studija (AMACIZ) i CROLAB-a.