• Početna
  • O projektu
  • Novosti
  • Upravno vijeće
  • Istraživački tim
  • Baza
  • Publikacije
  • Galerija
  • Kontakt

Izv.prof.dr.sc. Anita Ptiček Siročić

Sveučilište u Zagrebu Geotehnički fakultet, Hallerova aleja 7, 42000 Varaždin
Aktivnosti na projektu OS-MI
Kontakt
Aktivnosti na projektu OS-MI
  • Ispitivanje svojstava fotokatalitičkih filmova.
  • Karakterizacija filamenata i smola za 3D tisak.
Kontakt

042 408 957

anitaps@gfv.unizg.hr

CURRICULUM VITAE

Opis znanstvene i stručne djelatnosti

Izv.prof. Anita Ptiček Siročić rođena je 29. listopada 1976. u Varaždinu. Diplomirala je na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu 20. lipnja 2001. pod mentorstvom prof. dr. sc. Jasenke Jelenčić i doktorirala na istom fakultetu 20. prosinca 2006. pod mentorstvom prof. dr. sc. Zlate Hrnjak Murgić.

Godine 2002. zapošljava se kao znanstveni novak na Fakultetu kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu na Zavodu za polimerno inženjerstvo i organsku kemijsku tehnologiju. Od 1. listopada 2013. godine radi kao docentica na Zavodu hidrotehniku na Geotehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu.

U znanstveno zvanje znanstvene suradnice, u području tehničkih znanosti, polje kemijsko inženjerstvo izabrana je 14. studenog 2008., u znanstveno zvanje više znanstvene suradnice 9. listopada 2012, a u znanstveno zvanje znanstvene savjetnice 6. veljače 2018.

U znanstveno-nastavno zvanje docentice izabrana je 8. srpnja 2013., a u znanstveno-nastavno zvanje izvanredne profesorice 01. listopada 2018. na Geotehničkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Izv.prof. Anita Ptiček Siročić s nastavnom aktivnošću započela je akademske godine 2002./2003. kao znanstvena novakinja na Zavodu za polimerno inženjerstvo i organsku kemijsku tehnologiju Fakulteta kemijskog inženjerstva i tehnologije Sveučilišta u Zagrebu.

Nositeljica je kolegija Kemijski praktikum i Analitička kemija okoliša na preddiplomskom studiju, su-nositeljica kolegija Metode analize polimera u industriji i okolišu i Osnove organske i anorganske tehnologije, Upravljanje kakvoćom voda na diplomskom studiju te na doktorskom studiju Recikliranje i zbrinjavanje polimera.

Izv.prof. Anita Ptiček Siročić bila je mentorica 20 završnih radova i 14 diplomskih radova. Aktivno je sudjelovala kao suradnica u 1 međunarodnom projektu, 8 domaćih znanstvenih projekata financiranih od strane MZOS-a, 5 domaćih znanstvenih projekata (kratkotrajna financijska potpora istraživanju Sveučilišta u Zagrebu) i 2 tehnologijska projekta. Izv.prof. Anita Ptiček Siročić koautorica je znanstvene knjige “Nanoparticles in Active Polymer Food Packaging”.

Objavila je 21 znanstveni rad u časopisima koji su referirani u svjetskim bazama CC, SCI i SCI-Expanded te 9 radova u časopisima citiranim u sekundarnim publikacijama. Objavila je 10 recenziranih radova u zbornicima međunarodnih skupova i 5 radova u zbornicima domaćih znanstvenih skupova.

Sudjelovala je s 36 priopćenja na međunarodnim znanstvenim skupovima i s 19 priopćenja na domaćim znanstvenim skupovima. Sudjelovala je u radu 3 znanstvenih i programskih odbora znanstvenih skupova te sudjeluje u uređivačkom odboru 4 međunarodnih znanstvenih časopisa i 1 domaćeg znanstvenog časopisa. Recenzentica je za 13 međunarodnih znanstvenih časopisa te 2 domaća časopisa.

Dobitnica je 4 priznanja Geotehničkog fakulteta za znanstvena postignuća i uključivanje studenata u znanstveni rad te dobitnica brončane medalje za inovaciju na 15. međunarodnoj izložbi inovacija ARCA 2017, listopad 2017. Izv. prof. Anita Ptiček Siročić sudjelovala je na 9 međunarodnih i 2 domaća stručna skupa te je objavila 5 stručna rada u domaćim časopisima i 4 stručna rada u zbornicima međunarodnih stručnih skupova.

Sudjelovala je u izradi brojnih ekspertiza, analiza  i elaborata za potrebe industrije i poduzetništva, u radu stručne skupine Državnog zavoda za normizaciju i mjeriteljstvo DZNM/TO 531: Plastika i guma (do svibnja 2010.). Sudjelovala je u pripremi dokumentacije za akreditaciju Laboratorija za geokemiju okoliša Geotehničkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.

Od 2013. obavlja funkciju zamjenice voditeljice Laboratorija za geokemiju okoliša, a od 2016. godine preuzima voditeljstvo laboratorija. Bila je članica projektnog tima za izradu kurikuluma fakultativne nastave za matematiku i prirodoslovlje (predmet “Farmacija i botanika”) Projekta Europske unije “Ulaganje u budućnost”, Projekt “ČISTA PETICA”, financiranog od strane Europske unije iz Europskog socijalnog fonda, 2016. Članica je Hrvatskog društva kemijskih inženjera i tehnologa (HDKI), Društva prijatelja kemijsko tehnološkog studija (AMACIZ) i CROLAB-a.

Europska unija
“Zajedno do fondova EU”

Europska unija
“Zajedno do fondova EU”

Projekt sufinancira Europska unija iz Europskog fonda za regionalni razvoj

Sadržaj materijala isključiva je odgovornost Geotehničkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu

© 2022-2023 Projekt OS-Mi. Sva prava zadržana.
Web by ROKE.hr | Pravila privatnosti | Kolačići

Facebook Instagram
Na našoj web stranici koristimo kolačiće kako bismo vam pružili relevantno korisničko iskustvo pamćenjem postavki i ponovljenim posjetima. Klikom na "Prihvati sve" prihvaćate upotrebu SVIH kolačića. Međutim, možete posjetiti "Postavke kolačića" kako biste dali kontrolirani pristanak.

Prihvati sve Ne prihvaćam Postavke kolačića Pročitaj više
Upravljanje pristankom

Pregled privatnosti

Ova web stranica koristi kolačiće za poboljšanje vašeg iskustva tijekom navigacije po web mjestu. Od ovih kolačića, kolačići koji se prema potrebi kategoriziraju pohranjuju se na vaš preglednik jer su bitni za rad osnovnih funkcionalnosti web stranice. Koristimo i kolačiće treće strane koji nam pomažu u analiziranju i razumijevanju načina na koji koristite ovu web stranicu. Ti će se kolačići pohraniti u vaš preglednik samo uz vaš pristanak. Također imate mogućnost isključivanja ovih kolačića. Ali isključivanje nekih od ovih kolačića može imati utjecaja na vaše iskustvo pregledavanja.
Funkcionalnost
Funkcionalni kolačići pomažu u izvođenju određenih funkcionalnosti poput dijeljenja sadržaja web stranice na platformama društvenih medija, prikupljanja povratnih informacija i drugih značajki trećih strana.
Izvedbeni kolačići
Kolačići izvedbe koriste se za razumijevanje i analizu ključnih indeksa izvedbe web stranice što pomaže u pružanju boljeg korisničkog iskustva posjetiteljima.
Analitika
Analitički kolačići koriste se za razumijevanje načina na koji posjetitelji komuniciraju s web stranicom. Ovi kolačići pomažu u pružanju podataka o metričkim podacima o broju posjetitelja, stopi napuštanja početne stranice, izvoru prometa itd.
Reklamni kolačići
Reklamni kolačići koriste se za pružanje posjetiteljima relevantnih oglasa i marketinških kampanja. Ovi kolačići prate posjetitelje na web mjestima i prikupljaju informacije za pružanje prilagođenih oglasa.
Ostali kolačići
Ostali nekategorizirani kolačići su oni koji se analiziraju i još nisu klasificirani u kategoriju.
Nužni kolačići
Potrebni kolačići apsolutno su neophodni za pravilno funkcioniranje web stranice. Ovi kolačići anonimno osiguravaju osnovne funkcionalnosti i sigurnosne značajke web stranice.
Spremi i prihvati